Jaké zvolit implantáty?

srp, 26 2023

Uvažujete o tom, jaké zvolit implantáty?

Dnes se nám otevírá bezpočet možností, jak dokázat vypadat a cítit se lépe, jak si zvýšit sebevědomí a posílit pocit vlastní krásy. A ne, nemluvím o nové lakovce na nehty, mluvím o kosmetické chirurgii a konkrétně o prsních implantátech. Mě taky trvalo čas, než jsem se rozhodla tuto cestu zkusit. Ale mám pro vás pár rad a tipů, které jsem se po cestě naučila.

Druhy prsních implantátů: Salinní versus silikonové

Nákup implantátů není jako nákup nové kabelky, je třeba se rozhodnout mezi několika druhy implantátů. Na trhu jsou v podstatě dva druhy – salinní a silikonové. Oba typy mají své výhody a nevýhody. Salinní implantáty jsou naplněné slanou vodou. Jsou bezpečné a v případě prasknutí se bezpečně vstřebají do těla. Silikonové implantáty jsou naplněné silikonovým gelem, který je podobný konzistenci lidských prsou, takže jsou o něco pevnější a přírodnější na dotek než salinní implantáty. Silikonové implantáty jsou populárnější, ale v případě prasknutí může být gel těžké z těla odstranit.

Velikost a tvar: Co se k vám hodí lépe?

Stejně jako u oblečení platí, že ne každá velikost a tvar se hodí každému. Musíte zvážit svou tělesnou konstituci, velikost a tvar prsou, které máte nyní, a jak byste chtěli, aby vaše prsa vypadala po operaci. Neexistuje žádný "nejlepší" tvar nebo velikost implantátů - každá žena je jedinečná a co je dobré pro jednu, nemusí být dobré pro druhou.

Kde budou implantáty umístěny?

Ne všechna prsa jsou stejná, a to je i u umístění implantátů. Je třeba rozhodnout, zda budou implantáty umístěny nad nebo pod prsní sval. U mnoha žen může být vhodnější umístění implantátů pod prsní sval, jako je tomu u většiny atletickyjších žen, jako jsem já. U žen s větším množství přirozeného prsního tkáně, mohou vypadat lépe implantáty umístěné nad sval.

Jaké jsou rizika a vedlejší účinky prsních implantátů?

Paralelně s vaší diskusí o implantátech a plánování operace je důležité rozebrat se svojí / svým lékařem o možných rizicích a vedlejších účincích, jako je kapsulární kontrakce, změny citlivosti bradavek a prsů, bolest v prsou, infekce a možné problémy s kojením. Pamiętajte – bezpečnost je na prvním místě!

Vybírání chirurga: Proč je důležité dělat domácí úkoly

Pravděpodobně nejrozhodující část celého procesu, vybírání chirurga. Zamilování se do jeho / její práce, pocity komfortu na konzultaci a zjištění, že má dobré reference, je velmi důležité.

Je skvělé být informovaný a mít vlastní představu o tom, co chcete, ale poslouchejte také svého chirurga. Mají mnoholeté zkušenosti a vědí, co je pro vás nejlepší. Také je důležité, aby byl chirurg členem nebo certifikovaný společností, jako je Česká společnost plastických chirurgů.

Ať už se pro jakoukoli změnu rozhodnete, důležité je přemýšlet a neuspěchat se. Jako jakákoliv operace, i tato má svá rizika. A já, Petra, si myslím, že být informovaný je nejlepší způsob, jak se takovému rozhodnutí postavit. Vždyť víte, co se říká: "Děvče, vůbec nemáš páru, to je jen napůl vzdělání."