Pískování zubů: Vše, co potřebujete vědět

říj, 8 2023

Pískování zubů: Jak to funguje?

Říkají, že úsměv je to první, co si lidé na nás všimnou. A se zdravými, bílejšími zuby, jsou úsměvy jistě zářivější. Ale ne vždy je snadné udržet své zuby v top formě. Jsou chvíle, kdy se zdá, že ani kartáčování a nitě nestačí. A tak přichází na scénu Pískování zubů! Ale co to vlastně je to pískování zubů? Je to bezpečné? Jaké jsou výhody a jak se odborníci na pískování zubů dostanou ke kořenům zubů tak, aby je učinily bělejšími a zdravějšími? No, pojďme to prozkoumat do hloubky!

Jaký je proces pískování zubů?

Pískování zubů je sjednocující termín používaný pro proces čištění zubů s použitím tenkých proudů vzduchu nebo plynu smíšených s jemným práškem. Proces je podobný principu jako u pískovací pistole, kterou některé firmy používají k čištění grafitti. Ale místo odstraňování barvy, tento postup odstraňuje plak a pigmentaci ze zubů. Jasně si pamatuji, když jsem to poprvé slyšel od svého zubního lékaře - byl jsem na pokraji paniky! Ale uvědomil jsem si, že se nejedná o nic, co by mě mělo znepokojovat. V kombinaci s kartáčováním a nitěním se pískování zubů stává efektivním způsobem, jak zuby udržet v nádherném stavu.

Je pískování zubů bezpečné?

Pamatujete jak jsem se při prvním setkání s tímto pojmem zděsil a jak jsem pak byl překvapený, jak bezpečný a bolestivý proces to je? Pískování zubů je mimoděk spíše neživá záležitost, takže by to nemělo způsobit žádnou bolest nebo nepohodlí. Pokud máte citlivé zuby nebo dásně, mohl by to být problém, ale většina dentálních hygienistů tuto proceduru provede bez potíží. Ostatně, představte si, jak by se Libor (můj syn) bál, kdybych mu řekl, že Bruno (náš pes) má jít na pískování zubů!

Jaké jsou výhody pískování zubů?

Ach, tak tohle je ta část, kterou miluji. Pískování zubů nabízí širokou škálu výhod! První a asi nejzřejmější je, že váš chrup bude vypadat lepší. Zapomeňte na ty roky pití kávy a červeného vína, které na zubech zanechaly tmavé skvrny! Pískování zubů může eliminovat tyto skvrny a dokonce pomoci při odstranění zubního kamení. Ale to není vše - pomáhá také při prevenci zubních kazů tím, že zabrání hromadění plaku a udržuje dásně zdravé. Jen si představte, jak bude skvělé, když se na vás lidé budou dívat s obdivem!

Připrava na pískování zubů

V přípravě na pískování zubů není nic zvláštního. Ale pokud máte z tohoto procesu obavy, jako jsem měl já, mohlo by pro vás být užitečné se trochu připravit. První krok je mít jasno v tom, co se během procesu stane, a pak se na to mentálně připravit. A také, pokud máte citlivé zuby nebo dásně, je možné, že budete potřebovat použít nějaké předepsané léky předem. Možná mě to nepotěšilo, když jsem se o tom dozvěděl poprvé, ale nyní jsem rád, že jsou zde možnosti, které nám pomáhají mít bělejší a zdravější zuby.

Aplikace pískování zubů do každodenního života

Pískování zubů není něco, co byste dělali každý den, jako kartáčování zubů nebo nitění. Ale možná bychom to měli zařadit do své rutiny jako pravidelný zubní check-up. Já sám udržuji svůj jídelníček zdravý a snažím se vyhnout potravinám, které mohou poškodit zuby. A také, pokud vaše děti začnou pít kávu nebo čaj, můžete je také povzbudit, aby pravidelně navštěvovali dentálního hygienika. Pro nás je to vždycky dobrodružství, když jdeme na tyto výlety s Liborem a Brunem!

Alternativy k pískování zubů

Samozřejmě, že existují i jiné způsoby, jak udržet zuby čisté a bělé. Například bělení zubů nebo použití zubní pasty s bělícími složkami. A pokud jdete na přírodní cestu, můžete zkusit použít aktivní uhlí nebo olej, který funguje stejně dobře. Ale pro mě, pískování zubů je stále ta nejlepší možnost. Koneckonců, kdo by odmítl možnost mít zářivý úsměv, který by oslnil mnohé?

Závěrečné myšlenky a rady k pískování zubů

Pískování zubů je opravdu skvělý způsob, jak udržet svůj chrup v top formě. Ačkoli je to možná trochu nové a neznámé pro některé z nás, výhody daleko převyšují jakékoli obavy, které bychom mohli mít. Takže pokud hledáte způsob, jak udělat svůj úsměv ještě jasnější, rozhodně bych doporučil pískování zubů. A nebojte se o tom mluvit se svým zubním lékařem na příští návštěvě. Možná se dokonce stane, že jak já, tak vy začneme hledat způsoby, jak ještě více zlepšit naše zdraví zubů. A o tom všechno je, že?