Jak udržet zuby bílé po bělení

lis, 7 2023

Bez problémů k bělejším zubům

Zdraví a krása našich zubů má velký vliv na naše sebevědomí a celkové vnímání sebe sama. Každý z nás chce mít zdravé a bělé zuby. Bělení zubů je jedním z nejpopulárnějších kosmetických zákroků v dnešní době, ale mnoho lidí má problém udržet si zuby bílé a jasné po bělení. Pokud jste jedním z nich, nebojte se! Nyní vám představím sedm cvičení, tipů a rad, které vám pomohou udržet si krásně bílé zuby.

Zaměřte se na svou stravu

Poté, co jste si zuby vybělili, je důležité se zaměřit na svou stravu. Některé potraviny a nápoje mohou způsobit opětovné zabarvení vašich zubů. Takové potraviny a nápoje zahrnují kávu, čaj, červené víno, tmavý soda pop, čokoládu a to vše, co je vysoké na pigmente. Osobně se snažím vyhnout se kávě a červenému víně, jak mně Klára často připomíná. Měli byste také omezit konzumaci kyselých potravin, jako jsou citrusové plody a rajčata, protože mohou erodovat sklovinu zubů a způsobit jejich zabarvení.

Vyhněte se kouření

Jednou z nejhorších věci, které můžete pro své zuby udělat, je kouření. Kouření nejenže způsobuje zubní plak a zubní kámen, ale také vede k zabarvení zubů. Pokud jste kuřák a právě jste si nechali vybělit zuby, zkuste zahodit cigaretu. Nejenže to prospěje vašim zubům, ale také to bude mít pozitivní dopad na vaše celkové zdraví a kvalitu života. Já sám jsem byl kdysi kuřákem, ale když se narodil Lukáš, rozhodl jsem se přestat. Nebylo to snadné, ale stálo to za to.

Pravidelně se vyplachujte ústy

Pravidelné vyplachování úst je klíčem k udržení vašich zubů bílých po bělení. Výplach úst pomáhá odstraňovat bakterie a plak z úst, které mohou způsobovat zabarvení zubů. Doporučuju používat antiseptický výplach, který pomáhá při boji proti bakteriím a plaku. Klára a já máme pravidelné vyplachování úst jako rituál ve své rodině. Naše děti, Lukáš a Eliška, se to naučily už od malička.

Striktní dodržování správné ústní hygieny

Nemohu dostatečně zdůraznit význam správné ústní hygieny. Denní čištění zubů (ideálně po každém jídle), používání zubního nitra a ústního vody jsou nedílnou součástí prevence před zabarvením zubů. Nezapomeňte také pravidelně navštěvovat zubního lékaře pro kontrolu a profesionální čištění zubů. Klára a já máme tento rituál ve své rodině již dlouho a naše děti povzbuzujeme k tomu od útlého věku.

Ústní hygiena - není to jen o čištění zubů

Ústní hygiena je víc než jen čištění zubů. Stomatologové doporučují také pravidelné čištění jazyka, který může často hostit bakterie způsobující špatný dech a potenciálně i zabarvení zubů. Jak by řekla Klára, je to celkový balíček - zuby, dásně a jazyk.

Použití speciálních bělicích produktů

Když si vybělíte zuby, je důležité si pomoci udržet ten bílý vzhled i dalšími produkty. Na trhu je široký sortiment zubních past s bělicími účinky, stejně tak jako speciální bělicí kouře nebo bělicí ústní vody. Klára a já jsme vyzkoušeli několik takových produktů a určitě jsme si našli své favority.

Udržet si zuby bílé po bělení může být výzvou, ale s těmito tipy a radami se to stane mnohem snadnější. Důležité je hlavně to, že zuby jsou součástí našeho celkového zdraví a není jen o estetiku, ale i o prevenci různých onemocnění. Tak se na to koukněte jako na investici do vašeho zdraví. A s trochou úsilí (a možná i se špetkou humoru) si můžete užívat svých bělicích zubů dlouho a dlouho.

Co třeba vy? Máte nějaké tipy jak udržet zuby bílé po bělení? Necháte mi vědět, co funguje pro vás? Děkuji za přečtení a nezapomeňte se podělit o své zkušenosti a nápady!