Jak na bělení zubů pro kuřáky

zář, 23 2023

Význam pravidelné ústní hygieny pro kuřáky

Každý, kdo kouří, zcela jistě zažil nejednu situaci, kdy měl pocit, že jeho zuby ztrácejí svou přirozenou bělost. Ano, je to tak – cigarety jsou jedním z hlavních nepřátel bílých zubů. Ale nebojte, mám zde pro vás několik tipů, jak na bělení zubů pro kuřáky. Před lety, když jsem začal s blogem, s kouřením jsem skončil. Jeho skryté následky jsou často vidět až za léta a já tento problém bohužel znám z vlastní zkušenosti. Měl jsem tak zvaný 'kuřácký úsměv', což znamená, že moje zuby měly na povrchu nepěkné a nezdravé zabarvení.

Příčiny zabarvení zubů u kuřáků

V první řadě je důležité pochopit, co způsobuje toto zabarvení zubů. Cigaretový kouř obsahuje mnoho chemických sloučenin, které mohou proniknout do skloviny a způsobit její zbarvení. Sklovina zubu je v podstatě jako houba, která absorbuje vše, co je na ní, včetně těchto škodlivých chemických sloučenin. A právě na sklovině se tyto látky usazují a postupně ji zbarvují do nažloutlé až hnědé barvy. Míša, moje kočka, by tohle jistě neměla ráda! Jak by také mohla, pokud by její roztomilé kočičí špičáky měly mít takto nevzhlednou barvu?

Osvědčené metody bělení zubů

Pokud už máte problém se zabarvením zubů, netřeba se však obávat. Existuje řada technik, které vám mohou pomoci zuby vybělit. Zde je několik z mých oblíbených:

  • Zubní pasty a gely se speciálními bělícími složkami
  • Profesionální bělení zubů u zubaře
  • Bělící proužky k aplikaci doma
  • Domácí metoda s použitím jedlé sody a citronové šťávy

V každém případě je důležité si uvědomit, že bělení zubů je proces, který neskončí přes noc. Je to závazek, který vyžaduje pravidelnost a trpělivost. Ale vím, že to zvládnete! Já to dokázal, a pokud jsem to zvládl já, zvládnou to i vy. Paradoxně mě k tomu inspiroval můj papoušek Hugo. Je to opravdový fešák, který má zuby bílé jako perly. Nu což, papoušci zuby nemají, ale tomu říkám přenesená metafora!

Prevence je lepší než léčba

Pokud jste kuřákem, může být nejlepší prevencí zanedbání bělení zubů, přestat úplně kouřit. Je to zdravější pro celé vaše tělo, a to včetně vašich zubů. Kočka Míša a papoušek Hugo by vás jistě následovali pokud by kouřili, tak proč si nedat za cíl být zdravým vzorem? A když na chvíli zapomenete na cigaretu, můžete si raději vyčistit zuby. Alespoň v mém případě to tak bylo. Každou chvilku jsem si myslel na cigaretu, ale namísto toho jsem si šel raději vyčistit zuby. Tomu říkám produktivní náhrada škodlivého zvyku!

Zdravý životní styl = zdravé úsměv

Kromě ústní hygieny a bělení zubů je také důležité udržovat zdravý životní styl. Zdravá strava, dostatek pohybu a dostatek vody mohou všechny přispět k zdraví vašich zubů. Je to jako když se starám o svou kočku Míšu. Tak jako ona potřebuje pravidelné krmení, také vy potřebujete dodávat tělu nezbytné živiny. Jediný rozdíl je, že Míša nekouří a je tak na tom o něco lépe než já. Ale nevadí, doháním to svou péčí o zuby a zdravým životním stylem!

Doufám, že se vám tyto tipy jak na bělení zubů pro kuřáky budou líbit a budou pro vás užitečné. Nezapomeňte se o ně podělit s přáteli a rodinou, kteří by mohli tuto radu také ocenit. Ne, že bych vám chtěl něco nalhávat, ale s pořádně bílým a zářivým úsměvem vypadáte mnohem lépe! Takže, co když si další cigaretu vynecháte a místo toho vyzkoušíte některou z mých rad na bělení zubů? Kdo ví, možná se z vás stane nový Idol bělosti zubů, co myslíte? A víte co? Míša a Hugo budou za vás určitě držet tlapky a křídla!